Domov / Farské oznamy / Farské oznamy 4.8.2024

18.00 Merašice za Božie požehnanie pre živých z rodiny Pavla Pogádyho

7. 8. 2024 Liturgický kalendár: féria

8.8. 2024 liturgický kalendár: sv. Dominika, kňaza, spomienka

9. 8. 2024 liturgický kalendár: sv. TERÉZIE BENEDIKTY Z KRÍŽA, panny a mučenice, PATRÓNKY EURÓPY, sviatok
18.00 Merašice + Eliáš Pogády a Mária,+ deti Mária,Jozef,Pavol

10.8.2024 liturgický kalendár: Sv. Vavrinca, diakona a mučeníka, sviatok

11.8.2024 Liturgický kalendár: Devätnásta nedeľa v cezročnom období.
8.00 Biskupová + Štefan a Alžbeta Grmanoví a vnuk Peter
9.30 Kapince + František Harasty
11.00 Merašice za farníkov

Pobožnosť krížovej cesty za prenasledovaných kresťanov bude v utorok 6.8.o 17.15 vo farskom kostole. Tento deň ( 6.augusta) sa už po 10 raz koná deň modlitieb za prenasledovaných kresťanov ( V noci zo 6.na7.8.2014 vpadli teroristi islamského štátu do severného Iraku a vyhnali viac ako 100 000 kresťanov z domovov Na pomoc vtedy prišla aj Pápežská nadácia Pomoc trpiacej cirkvi ACN a ponúkla pomoc, ktorú mohla). V našej farnosti sa každoročne pripájame k tzv.Červenej strede, čo je Medzinárodný deň pripomienky ľudí prenasledovaných pre vieru a 6.8. sa slávi teda deň modlitieb za prenasledovaných kresťanov.
Na úmysel za prenasledovaných kresťanov sa bude konať v utorok 6.8. aj celodenná poklona Sviatosti Oltárnej od 9.00- 17.00 tiež vo farskom kostole.
Spoločná modlitba ruženca za dar kresťanskej viery pre Európu bude v piatok 9.8. o 17.25 vo farskom kostole ( v Európe sa v tento deň slávi sviatok patrónky sv. Terézie Benedikty).
• Pre pozitívny ohlas a záujem budeme pokračovať v aktivite verejného modlitbového čítania Božieho slova. Čítanie bude v nedeľu 11.8. od 15.00- 17.30, potrebných je 10 lektorov ( prosím zapísať sa v sakristii), každý číta 15 minút, na začiatku i konci čítania prednesie lektor pripravené modlitby. Čítanie bude zo Skutkov apoštolov a nasledujúcich listov, ako idú v poradí v kánone.
• Čo je to Apoštolát modlitieb, rsp.za čo sa modlíme, keď sa modlí na tento úmysel? Apoštolát modlitieb je Svetová sieť modlitby s pápežom. Na každý mesiac v roku pápež vyberie konkrétny úmysel, za ktorý sa kresťania majú modliť . Keď sa teda zahlási : modlime sa na úmysel Sv. Otca, myslí sa najmä toto (ale aj iné na iné úmysly pápeža). Keď sa ale zahlási vyslovene na úmysel apoštolátu modlitieb, myslí sa výlučne na toto. V našej farnosti Vás učím aj inej forme a to, keď pri modlitbe ruženca jeho úvodnú časť ( 1 x Otče nás a 3 x Zdravas a Sláva) obetujeme na úmysly apoštolátu modlitieb. Rozdiel je v tom, že pri úmysloch apoštolátu modlitieb sa modlí aj za úmysel našich biskupov, ktoré sa k úmyslom pápeža pridávajú. Na internete sú zverejnené úmysly na celý rok a vo farských oznamoch budeme odteraz tieto úmysly pred začiatkom mesiaca zverejňovať aj my.
Úmysly apoštolátu modlitby na August: Za politických vodcov
Úmysel Svätého Otca: Modlime sa za politických vodcov, aby slúžili svojmu ľudu prácou zameranou na celostný ľudský rozvoj a spoločné dobro, aby dbali zvlášť o chudobných a nezamestnaných.
Úmysel našich biskupov: Aby sa predstavitelia štátnej a verejnej správy nedali ovládať korupciou a vždy konali v prospech spoločného dobra.

Farské oznamy 25.8.2024

FARSKÉ OZNAMY na 21.nedeľu v cezročnom období 25. 8. 2024   Pondelok 26. 8. 2024 …